نمای چوبی ساختمان

1400/4/13

نمای چوبی ساختمان

نمای چوبی

نمای چوبی ساختمان در عین زیبایی و گرمایی که به محیط پیرامون و همچنین محیط شهری می بخشد دارای مزایا و معایب مختلفی است که در این مقاله به چند نکته از آن اشاره می شود تا شما عزیزان در انتخاب متریال های چوب نما با مشکل روبرو نشوید و با طول عمر بالای محصولات و با آسودگی خیال به سر ببرید .

چوب نمای ساختمان به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که در برخی از این نوع چوب معایبی وجود دارد که ارزش خرید این محصول را نسبت به هزینه ای که میپردازید بسیار پایین می آورد .

دسته های چوب نمای ساختمان :

چوب ترمو (TERMO WOOD )

چوب ترمو و یا همان ترمووود 

چوب اشباع شده ( Saturated wood )

چوب گرین وسل ( Green vascular wood )

چوب نمای اصل

در بین متریال های چوب نمای ساختمان که به وفور در بازارهای سنتی و بازارهای مدرن صنعت ساختمان یافت می شود دو گونه از چوب وجود دارد که با بهره گیری تکنولوژی روز دنیا و همچنین طبیعت واقعی چوب وجود دارند 

به همین دلیل رقابتی تنگاتنگ بین این دو محصول وجود دارد یکی از حیث کیفیت و دیگری از حیث قیمت که هر دو این مسائل موجب به وجود آمدن شبهه در انتخاب متریال مناسب با طول عمری بیشتر میگردد

حال در این مقاله سعی داریم چندی از سوالات به وجود آمده را پاسخ دهیم تا خریداران بدون هیچ نگرانی بتوانند طبق نیاز و بودجه خود متریال مناسب را انتخاب نمایند .

از چوب نمای ساختمان چه انتظاراتی داریم؟

کیفیت چوب نما

عدم ترک در شاخه های چوب

عدم ریزش گره های چوب

عدم تابش و پیچش در طول 

عدم تغییر رنگ بعد از اجرا 

عدم پوسیدگی در مجاورت هوا ، رطوبت و باران

عدم نفوذ حشرات و جانوران موزی

عدم نفوذ سرما و گرما ( عایق برودتی مناسب در فصول مختلف )

عدم نیاز به نگهداری دوره ای

عدم نیاز به رنگ مجدد

گارانتی 15 ساله کتبی

اگر محصولی که مد نظر دارید باید این استاندارد ها را رعایت کند بهتر است کمی بیشتر درباره چوب گرین وسل که چند سالیست در ایران جای خود را باز کرده بدانید .

محصولی جدید با طول عمری بیشتر از متریال های مشابه و قیمتی مناسب تر از ترمووود و چوب پلاستیک

نام نویسنده علی  رازقی
مقالات مرتبط