سقف چوبی

1398/7/7

سقف چوبی
همانطور که در مطلب پیشین مطالعه کردید ، استفاده از چوب به عنوان اصلی ترین مصالح ساخت خانه ، از دیرباز در بین مردم رایج بوده است. این متریال پرکاربرد در همه قسمت های خانه به عنوان سقف، دیوار و کف استفاده می شد. امروزه برخی مصالح مانند بتن، سنگ، گچ و غیره به دلیل عدم آسیب به محیط زیست و استحکام و پایداری بیشتر جای چوب را در ساختمان سازی گرفته اند. با این وجود چوب همچنان متریالی پر طرفدار در ساختمان سازی است اما نوع استفاده آن از اصلی به متریال تزیینی و دکوراتیو تغییر کرده است. امروزه از چوب برای گرم و دنج کردن فضای خانه در کنار مصالح دیگر و رنگ های خنثی استفاده می کنند. در این مطلب مزایا و معایب سقف چوبی و سقف چوب پلاست را با هم مرور می کنیم.

استفاده از چوب به عنوان کفپوش و سقف خانه بسیار مرسوم است. چوب و چوب پلاست به رنگ های بی روح و خنثی انرژی و تحرک می بخشند و به اعضای خانه و مهمانان حس نزدیکی می دهد. سبک طراحی منحصر به فردی نیز به استفاده عام از چوب اختصاص داده شده است که آن را سبک روستیک می نامند. در سبک روستیک با استفاده از رنگ های گرم، به خانه حس قدمت، سنتی و دهکده ای می بخشند که راه جذابی برای دوری هر چند کوتاهی از زندگی ماشینی شهری است.

از انواع سقف چوب پلاست نیز جهت زیباسازی فضای داخلی استفاده میشود از مزایای اصلی این نوع سقف عدم نگهداری و عدم تغییر رنگ میتوان نام برد

از مزایای دیگر سقف های چوب پلاست مقاوم بودن چوب پلاست در برابر سرما ، گرما و حشرات و حیوانات موزی میتوان نام برد

طول الوار های سقف های چوب پلاست تا سه متر و گاهی تا پنج متر افزایش میابد

صنایع چوب باماوود
صنایع چوب پلاست باماوود

نام نویسنده چوب پلاست باما وود
مقالات مرتبط